Woda mineralna Muszynianka nagrodzona certyfikatem Znaku Jakości KidZone!

logo-muszynianka.png

Naturalna woda mineralna Muszynianka​ uzyskała certyfikat Znak Jakości KidZone 2017!
Muszynianka wydobywana jest z 8 odwiertów w Muszynie na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jest bogata w cenne dla zdrowia i życia biopierwiastki, takie jak magnez, potas, wapń i wiele innych. Pijąc Muszyniankę codziennie, dostarczamy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów oraz zapobiegamy odwodnieniu organizmu.
Polecamy Muszyniankę zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Certyfiakt Znaku Jakości KidZone został przyznany wodzie mineralnej, magnezowo-wapniowej Muszynianka!

beznazwy.muszynianka_zjk1.jpg

Naturalna woda mineralna "MUSZYNIANKA" niskonasycona CO2,zawiera ogółem 1954,36 mg/l rozpuszczonych składników mineralnych. 

MUSZYNIANKA jest bogata w pierwiastki, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Magnez  Mg2+
To pierwiastek życia, jego wysoki poziom jest cechą charakterystyczną dla tej wody. Dzienne zapotrzebowanie określa się na 250 do 350 mg. Pierwiastek ten ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju żywych organizmów, bierze udział w 300 procesach biochemicznych. Decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo–mięśniowego.

Wapń  Ca2+
Główny budulec kości i zębów reguluje równowagę w zakresie pobudliwości nerwowo-mięśniowej, utrzymuje prawidłową krzepliwość krwi. Wpływa korzystnie na przemianę materii, jest niezbędny do utrzymywania prawidłowej pracy serca i ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych. Zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie. Szczególnie dużo wapnia potrzebują dziewczęta w okresie dojrzewania i kobiety w czasie menopauzy.

Wodorowęglany  HCO3-
Wpływają korzystnie na samopoczucie osób cierpiących na nadkwasotę oraz poprawiają stan chorych w początkowych stadiach cukrzycy, obniżają zawartość cukru we krwi i moczu. Obniżają wydzielanie acetonu i korzystnie wpływają na działanie insuliny oraz regulują PH we krwi.

Potas  K+
Prawidłowy jego poziom jest bardzo istotny dla funkcji układu krążenia mózgowego oraz pracy serca. Potas obniża ciśnienie krwi, pomaga też w leczeniu alergii. Bierze udział w procesie skurczu mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego, w przewodnictwie bodźców nerwowych, aktywności enzymów, a wraz z magnezem gwarantuje zachowanie homeostazy komórkowej.

Żelazo  Fe
Jest składnikiem barwnika krwi, mięśni, enzymów. Uczestniczy w procesach oddychania tkankowego.