POZNAJ SPOSÓB NA UDANE KOLONIE

 reklama-full-druk_zjk.jpg

Czy wakacyjny wypoczynek może bawić, rozwijać i uczyć? Jaki obóz wybrać, by zaciekawić 7, 10 czy 14-latka? Czy moje dziecko będzie bezpieczne? Takie pytania często stawiają sobie rodzice planując kolejne wakacje.

Kolonie to zwykle pierwsza próba samodzielnego wyjścia w świat. Ważne jest, aby dokonać mądrego wyboru organizatora oraz przygotować dziecko na samodzielny wyjazd. Trzeba też pamiętać, że charaktery dzieci są różne, stąd jednym rozstanie ze środowiskiem rodziny przyjdzie łatwo, innym nieco trudniej.

Wyróżniony Znakiem Jakości KidZone Organizator Aktywnego Wypoczynku Sun Sport (www.sunsport.pl) zajmuje się organizacją wypoczynku dla dzieci od 2003 roku. Lata doświadczeń, współpraca z pedagogami, psychologami i sprawdzoną kadrą instruktorską pozwalają na organizację szczęśliwego, bezpiecznego i wartościowego wypoczynku.

Jako jedyni w Polsce są właścicielami ośrodków uwzględniających ścisły podział wiekowy wypoczywających w nich dzieci: Ośrodek Michasiówka w Giewartowie przeznaczony jest dla dzieci najmłodszych 7-11 lat, natomiast Ośrodek Sun Sport w Mrówkach dla dzieci 10-14 lat. Odpowiedni dobór grup stanowi jeden z najistotniejszych warunków udanego wyjazdu. Dzieci w grupie rówieśniczej w naturalnysposób rozwijają własną aktywność społeczną, uczą się kształtowania więzi z innymi, kompromisów i negocjacji.

Co jednak zrobić, aby dzieci aktywnie wypoczywały i poza dobrą zabawą rozwijały swoje zainteresowania lub po prostu miały okazję spróbować zupełnie nowych sportów? Sun Sport proponuje Państwu kilkadziesiąt obozów tematycznych dla różnych grup wiekowych, w ramach których realizowane są m.in. zajęcia:

  • sportowe: park linowy, quady, paintball, kajakarstwo, nurkowanie ABC, łucznictwo, strzelectwo, gokarty, hulajnogi, gry terenowe, survival,
  • artystyczne: taniec, malarstwo, rysunek,
  • rozrywkowe,
  • edukacyjne: pierwsza pomoc, warsztaty „Fajny ze mnie dzieciak”.

Zajęcia realizowane są w taki sposób, aby każde dziecko mogło wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością, aby każde zaciekawić, zaintrygować, wywołać uśmiech i przekazać ponadczasowe wartości, które same zadomowią się w umysłach naszych dzieci.

Dla każdego z rodziców jednym z warunków wyjazdu dziecka jest jego bezpieczeństwo. Dla Sun Sport to jeden z priorytetów działalności: odpowiednio przygotowane miejsca prowadzenia zajęć, atestowany sprzęt, sprawdzany i konserwowany po każdym sezonie. Ponadto: ogrodzone ośrodki, na ternie których przebywają wyłącznie uczestnicy kolonii, nocne dyżury opiekuńcze oraz wykwalifikowana, doświadczona kadra, w tym także opieka medyczna.

Rolą dobrego organizatora jest zapewnienie nie tylko wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i otwarcia na świat, współpraca z wychowawcami, którzy inspirują, tworzą radosną atmosferę, dostrzegają potrzeby i możliwości dzieci, rozumieją je i wspólnie z nimi przeżywają ich radości i troski.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie organizatora www.sun-sport.pl.