Od narodzin do samodzielności

Jak mądrze towarzyszyć dziecku

Powiększenie rodziny to przede wszystkim wielka radość, ale też olbrzymie poczucie odpowiedzialności za drugiego, małego człowieka. Z wielkiej miłości, którą do niego czujemy, chcemy go chronić i zaspokajać jego wszelkie potrzeby, jednocześnie starając się wychowywać go na samodzielną i mądrą osobę.

Wychowywać to znaczy pokazywać i towarzyszyć

Dziecko uczy się od najmłodszych lat- jest niczym gąbka, która chłonie wszystko, co je otacza. Na początku robi to przez naśladowanie, co oznacza, że maluch odtwarza po rodzicach ich zachowania. Na tym etapie mamy i ojcowie powinni więc starać się być wzorem do naśladowania dla swoich pociech. Wychowywanie polega także na budowaniu mądrej relacji między rodzicem a dzieckiem. Warto towarzyszyć mu podczas poznawania świata, pozostawiając przestrzeń dla jego własnych odkryć.

Poczucie bezpieczeństwa

Ważne, aby nasze pociechy czuły się bezpieczne, kochane oraz akceptowane. Pomoże im to w budowaniu własnej wartości oraz pewności siebie, czyli cech, które są ważne w dorosłym życiu. Jak to uczynić, gdy często sami jesteśmy zaniepokojeni tym, co czeka nas w przyszłości? Po pierwsze spróbujmy „oswoić nasze lęki”.

- Jeżeli martwimy się o nasze zdrowie- regularnie badajmy się. Gdy niepokoi nas przyszłość finansowa rodziny, odkładajmy środki i ubezpieczmy siebie oraz dzieci, także na wypadek choroby. Zyskamy wówczas dodatkowe pieniądze na leczenie. Dzięki takim działaniom będziemy spać spokojniej, bo zatroszczyliśmy się o to, na co mamy wpływ- zauważa Martyna Kucicka- Witek, ekspert Nationale- Nederlanden.

Mądre inwestowanie w przyszłość

Każdy rodzic pragnie wspierać swoje dziecko na każdym etapie jego rozwoju. Oznacza to m.in. inwestowanie w jego wykształcenie i pasje, a to często wymaga nakładów finansowych, które rosną wraz z wiekiem dziecka. Dlatego warto, w miarę możliwości, już od najmłodszych lat regularnie odkładać pieniądze. Zgromadzony w ten sposób kapitał można, w razie potrzeby, przeznaczyć na to, co pozwoli mu na łatwiejszy start w dorosłe życie.

Jak widać wychowanie dziecka to zadanie pełne wyzwań, ale również ogromna radość i przyjemność.

Nationale- Nederlanden ma sposób na Przyszłość Twojego Dziecka.

Z nimi zapewnisz mu bezpieczną przyszłość!

Jeden z pakietów oferowanego przez nich ubezpieczenia Sposób na Przyszłość:

- pozwoli Ci zebrać fundusze ułatwiające Twojemu dziecku start w dorosłość,

- zapewni środki na walkę z ewentualną chorobą lub konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku.

Zadbaj o przyszłość Twojej pociechy już dziś! Wejdź na:

www.nn.pl