Muszynianka Laureatem projektu Znak Jakości KidZone

„Muszynianka” zawiera składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Ze względu na znaczną zawartość takich pierwiastków jak: magnez, wapń, potas, sód, żelazo, mangan, fluorki, chlorki posiada właściwości dietetyczno-odżywcze.

Dzięki tym właściwościom systematyczne picie wody mineralnej pozwala na korygowanie nieprawidłowości wynikających z niedoborów mineralnych i niewłaściwej przemiany materii.

Szczególną rolę w organizmie pełnią zawarte w wodzie biopierwiastki. Doskonała ich wchłanialność, odpowiednie proporcje sprawiają, że „Muszyniankę” swobodnie można stosować podczas kuracji wzmacniających, dietetycznych, regenerujących, jako naturalne uzupełnienie brakujących mikroelementów.

 

Woda przyjacielem Twojego dziecka.

Ciało dorosłego człowieka w 60 % składa się z wody, dziecka w 75 %, a u  noworodka woda stanowi nawet 94 %. Utrata 3% wody z organizmu powoduje zmęczenie, natomiast ubytek 10% zagraża życiu. Choć dziecko jest mniejsze, jego zapotrzebowanie na wodę jest większe, wynosi od 10 do 15 % masy ciała.


Organizm człowieka nie magazynuje wody, dlatego istnieje konieczność stałego jej uzupełniania. Należy to robić sukcesywnie przez cały dzień. Odczuwalne pragnienie informuje o znacznym spadku płynów w naszym ciele i może być pierwszą oznaką odwodnienia. U dzieci nawet niewielkie odwodnienie powoduje bóle głowy czy zaburzenia koncentracji.

Odpowiednia woda,  to bogate źródło cennych pierwiastków, m.in.  magnezu i   wapnia, których niedobór uniemożliwia prawidłowy rozwój młodego człowieka. Magnez uczestniczy w ponad połowie procesów biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka. Wspomaga pracę mózgu i jest niezbędny dla odpowiedniego funkcjonowania układu nerwowego.Ubytek tego pierwiastka objawia się u dziecka nadpobudliwością psychoruchową, agresją, częstymi zmianami nastroju, problemami z zapamiętywaniem i ogólnym osłabieniem. Wapń,  to oczywiście podstawowy budulec kości i zębów, a jego niewystarczająca ilość może spowodwać u dzieci krzywicę.  Najwięcej makro i mikroelementów znajduje się w wodach wysokozmineralizowanych, które można podawać dzieciom już od 3 roku życia. Zawierają one od 1500 do 4000 mg składników mineralnych na litr.  Takie informacje widnieją na każdej etykiecie, warto je czytać, by świadomie wybierać wodę dla dziecka i całej rodziny.

http://akademiazdrowiamuszynianki.pl/