EduGry – bezpieczna nauka i zabawa w sieci!

CYFROWE POKOLENIE

Nasze dzieci już od urodzenia dorastają w otoczeniu laptopów, tabletów czy smartfonów. W odróżnieniu od nas nie wyobrażają sobie życia bez internetu, a cyfrowy świat jest dla nich równie ważny jak realny. Ma to swoje plusy i minusy.

Z jednej strony nowinki technologiczne nie kryją dla naszych najmłodszych domowników żadnych tajemnic i nieraz zadziwia nas, jak sprawnie sobie z nimi radzą.

Z drugiej zaś – nasze dzieci, przyzwyczajone do silnych, często zmieniających się bodźców, mają problemy z koncentracją uwagi, szybko się nudzą i łatwo zniechęcają. Są pokoleniem obrazkowym, więc lektura długiego tekstu stanowi dla nich problem. Robiąc coś, oczekują natychmiastowych rezultatów.

Dzieci często patrzą zupełnie bezkrytycznie na treści zamieszczone w internecie. Naszą rolą, jako rodziców, jest pokazanie im tych wartościowych i bezpiecznych serwisów. Najlepiej takich, które łączą przyjemnie z pożytecznym, czyli dostarczają nie tylko rozrywki, ale też i czegoś ciekawego uczą.

 kids-computer-1-1-1.jpg

EDUGRY

Przykładem sprawdzonych serwisów internetowych są eduGry (edugry.com.pl) Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego – cenionego wydawcy z niemal 30-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym.

Nauka poprzez zabawę

EduGry przypominają lubiane przez dzieci przygodowe gry komputerowe. Ich grafikę dopasowano do wieku odbiorców. Można więc odwiedzić bajkową krainę, przeżyć liczne przygody jako rozbitek na tajemniczej wyspie lub spacerować po mieście utrzymanym w komiksowych klimatach.

Setki animowanych zadań z różnych przedmiotów

EduGry zawierają łącznie ponad 2000 różnorodnych zadań z matematyki, języka polskiego, historii oraz informatyki (w tym również z podstaw programowania). Zostały one zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom przećwiczyć wszystkie zagadnienia, których znajomości wymaga się w szkole podstawowej.

Zmieniające się przykłady w zadaniach

Przykłady w zadaniach wyświetlają się na ekranie pojedynczo, dzięki czemu łatwiej jest na nich skupić uwagę. Ponieważ dane w ćwiczeniach generują się losowo, nie można się nauczyć odpowiedzi na pamięć. Rezultat rozwiązania zadania widoczny jest od razu, co ułatwia samodzielną naukę. Można ćwiczyć aż do skutku, a to przekłada się na coraz lepsze wyniki i oceny z danego przedmiotu.

Medale i rankingi wyników

Za poprawne rozwiązania zadania w odpowiednio krótkim czasie dzieci otrzymują wirtualne odznaki i nagrody. Oprócz tego mogą rywalizować ze sobą w rankingach wyników, co mobilizuje do rozwiązywania tych samych zadań po kilka razy. A wiadomo – praktyka czyni mistrza.

Kontrola postępów dziecka

Rodzice mogą obserwować na bieżąco wyniki swoich dzieci – widzą, które zadania zostały już rozwiązane, ile razy dziecko podchodziło do ćwiczenia oraz czy zdobyło medal.

POZYTYWNE OPINIE NAUCZYCIELI

EduGry często są wykorzystywane również na zajęciach w szkołach i zyskały mnóstwo pozytywnych opinii pedagogów.

„Myślę, że jest to dobra nauka poprzez zabawę. Dzieciaki nieźle dzisiaj odnajdują się w świecie komputera i trzeba to wykorzystać. EduGry nadają się zarówno dla ucznia zdolnego, jak i ucznia mającego problemy z uczeniem się. Zadania nie są nudne, są urozmaicone. Na pewno doskonale trafią zarówno do wzrokowców, jak i słuchowców” – podsumowuje swoje doświadczenia z eduGrami pani Dorota, nauczyciel ze szkoły podstawowej w Toruniu.

EduGry zyskały również pozytywną opinię Jury projektu Znak Jakości KidZone, dlatego zostały nagrodzone certyfikatem Znaku Jakości KidZone!

 2018.jpg

Więcej informacji o eduGrach na edugry.com.pl